Producenci

Płacę przez PayU
Milena Stawicka - żywność naturalna - sklep internetowy
Koenzym Q10 120caps Zobacz większe

Koenzym Q10 120caps

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie. 
 Składniki: koenzym Q10, olej sojowy, żelatyna (otoczka kapsułki), glicerol (substancja utrzymująca wilgotność), woda oczyszczona, żółty wosk pszczeli (nośnik), lecytyna sojowa (emulgator), koncentrat oleju Annato (naturalny barwnik).
 1 kapsułka zawiera: koenzym Q10 60mg.
Przeciwwskazania: nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. 

Więcej szczegółów

55,90 zł

Add to wishlist

Nowy

5 Przedmioty

Więcej informacji

Koenzym Q10 jest naturalną substancją produkowaną przez organizm, niezbędną dla zdrowia człowieka, występującą niemalże w każdej komórce ciała.
Niestety jego stężenie w organizmie maleje już po 30 roku życia. W wieku 40 lat naturalna produkcjakoenzymu Q10 zmniejsza się nawet o 25%. Dodatkowo bez względu na wiek jego wytwarzanie jest również hamowane przez stres, zażywanie leków farmakologicznych, palenie papierosów czy radioterapię.

Koenzym Q10 a układ krążenia

„Najważniejszym wskazaniem do stosowania koenzymu Q10 są przede wszystkim choroby układu krążenia, choroby przyzębia, cukrzyca, otyłość...”

„Wiele danych pokazuje, że dłużej trwający niedobór CoQ10 może być przyczyną wielu chorób, zwłaszcza takich narządów jak serce, które zużywają dużo energii."

Chorzy z miażdżycą i chorobą niedokrwienną serca mają obniżone stężenie CoQ10, co jest silnym argumentem za włączeniem go do diety."

Koenzym Q10 a skóra, zmarszczki

„Walka ze zmarszczkami to nie tylko nawilżanie i natłuszczanie skóry, ale też dostarczanie jej składników aktywnych… Kosmetyki z koenzymem Q10 stosuje się bezpośrednio na skórę, ale dobre wyniki daje jednoczesne podawanie doustne. Takie preparaty stają się podobne do odżywek (nutraceutyków), nazywa się je nawet nutrikosmetykami.”

„... podawanie koenzymu Q10 może wyrównywać jego niedobory, występujące w procesie starzenia, a równocześnie może prawdopodobnie przedłużać życie.”

Koenzym Q10 a dziąsła

Niedobory koenzymu Q10 stwierdza się u 60–90% osób z chorobami przyzębia… koenzym Q10 działa aktywująco na układ immunologiczny, wzmagając równocześnie procesy reparacji i regeneracji. Według opinii wielu autorów, paradontopatie są spowodowane w dużej mierze zaburzeniami czynności układu immunologicznego. Już 30 lat temu rozpoczęto badania nad zastosowaniem leczniczym koenzymu Q10 w chorobach przyzębia."

„Wykazano jednoznacznie, że podawanie koenzymu Q10 zarówno ogólnie, jak i miejscowo, wywiera korzystny wpływ na niektóre objawy przyzębicy.”

„Sugeruje się, że egzogenny CoQ10 działa korzystnie na lokalną obronę immunologiczną zmienionych zapalnie dziąseł. Postuluje się ponadto wpływ na florę bakteryjną w jamie ustnej poprzez zmianę jej składu i aktywności enzymatycznej.”

Koenzym Q10 - źródło energii

„Koenzym uczestniczy w oddychaniu komórkowym, tj. w reakcjach utleniania i redukcji, w wyniku których wytwarzana jest energia. Niedobór CoQ10 powoduje niedostateczne stężenie ATP (adenozynotrójfosforan), a gorsze generowanie energii skutkuje zmniejszoną sprawnością komórek i narządów."

„Obraz niedoborów CoQ10 nie jest charakterystyczny, w początkowej fazie jest to zespół przewlekłego zmęczenia."

Koenzym Q10 a problemy neurologiczne, migreny, jakość spermy...

„… postuluje się możliwość zastosowania CoQ10 w terapii chorób neurologicznych, w patogenezie, których sugeruje się istotną rolę wolnych rodników. Do potencjalnych kandydatów zalicza się m.in. chorobę Parkinsona, Alzheimera, Huntingtona, stwardnienie rozsiane.”

„... deficyt CoQ10 może być powszechnym objawem towarzyszącym migrenie, a konsekwentna suplementacja daje poprawę stanu... Koenzym Q10 okazał się skuteczny w leczeniu prewencji migreny.”

„Okazało się też, że podawanie CoQ10 poprawia jakość spermy (ruchliwość plemników).”

Dlatego tak ważne jest odpowiednie dostarczanie koenzymu Q10 z pomocą suplementów diety.

Opinie

No customer comments for the moment.

Napisz opinię

Koenzym Q10 120caps

Koenzym Q10 120caps

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie. 
 Składniki: koenzym Q10, olej sojowy, żelatyna (otoczka kapsułki), glicerol (substancja utrzymująca wilgotność), woda oczyszczona, żółty wosk pszczeli (nośnik), lecytyna sojowa (emulgator), koncentrat oleju Annato (naturalny barwnik).
 1 kapsułka zawiera: koenzym Q10 60mg.
Przeciwwskazania: nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. 

Napisz opinię